Strona główna » Aktualności » Będzie oceniane bezpieczeństwo produktów i usług IT

Będzie oceniane bezpieczeństwo produktów i usług IT

09.06.18

Ruszyły prace nad stworzeniem systemu do certyfikacji produktów i usług cyfrowych. Projekt pod nazwą KSO3C ma poprawić cyberbezpieczeństwo.

articleImage: Będzie oceniane bezpieczeństwo produktów i usług IT fot. Thinkstock


Celem projektu “Krajowy schemat oceny i certyfikacji bezpieczeństwa oraz prywatności produktów i systemów IT zgodny z Common Criteria” (KSO3C) jest opracowanie i wdrożenie systemu oceny i certyfikacji, dla którego podstawą są normy międzynarodowe oraz Normy Polskie, serii PN ISO/IEC 15408,  pod nazwą „Common Criteria”.

Efektem prac będzie powstanie struktury organizacyjnej oraz wypracowanie jednolitych metod oceny i certyfikacji bezpieczeństwa produktów i usług teleinformatycznych, tzw. schemat certyfikacji.

KSO3C jest ważne w kontekście powstających w Unii Europejskich regulacji w obszarze cyberbezpieczeństwa, a w szczególności Rozporządzenia dotyczącego Europejskich ram certyfikacji cyberbezpieczeństwa, tzw. Cybersecurity Act.

Prawo nowych technologii - wybrane zagadnienia Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz

Prawo nowych technologii - wybrane zagadnienia


Projekt jest realizowany przez konsorcjum naukowe złożone z trzech jednostek naukowo-badawczych nadzorowanych przez ministra cyfryzacji: Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, który jest liderem konsorcjum, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG.

Projekt KSO3C jest realizowany w ramach programu krajowego CyberSecIdent, prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa polskiej cyberprzestrzeni przez zwiększenie dostępności narzędzi sprzętowo-programistycznych. Projekt jest współfinansowany ze środków programu krajowego NCBiR CyberSecIdent.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Cyfryzacji

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE