Strona główna » Aktualności » Oficer compliance potrzebny w każdej firmie

Oficer compliance potrzebny w każdej firmie

11.06.18

O compliance głośno jest w Polsce już od dłuższego czasu. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, jak istotna to kwestia i dlatego na naszych oczach powstaje nowy zawód: oficer compliance.

articleImage: Oficer compliance potrzebny w każdej firmie fot. Thinkstock

Jeśli popatrzymy na compliance, jako sposób organizacji przedsiębiorstwa, który redukuje do minimum ryzyko wystąpienia wszelkich nieprawidłowości, to żadna firma nie powinna mieć wątpliwości, czy warto się tym tematem interesować.

Compliance coraz ważniejszy

Pojęcia takie jak zarządzanie zgodnością, transparentność, etyka, społeczna odpowiedzialność i przeciwdziałanie korupcji stają się coraz powszechniejsze, nie brzmią już tak abstrakcyjnie. Podobnie jak zawód oficera compliance, czy też po polsku - oficera zgodności. Coraz więcej firm decyduje się na utworzenie takiego stanowiska. Firmy bardzo różnie je nazywają: menedżer ds. zgodności, specjalista/koordynator/inspektor ds. compliance, pojawiają się też anglojęzyczne odpowiedniki, wskazujące dodatkowo na pozycję w strukturze, np. chief compliance officer, regional compliance officer czy dyrektor ds. compliance. Czytaj więcej o tym, kim jest polski oficer compliance, jakich kwalifikacji wymaga ten zawód i gdzie zdobywać potrzebną wiedzę >

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE