Strona główna » Aktualności » Premier deklaruje otwarcie na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce

Premier deklaruje otwarcie na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce

10.01.18

Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, w tym średnich przedsiębiorstw - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w środę w rozmowie z korespondentami zagranicznymi w Polsce.

articleImage: Premier deklaruje otwarcie na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Rozumiemy bardzo dobrze mechanizmy dzisiejszego świata, tego, jak funkcjonuje biznes. Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, nie tylko największych firm, ale także, średnich przedsiębiorstw" - powiedział Morawiecki.

Jak ocenił, obecnie mamy do czynienia z wzrastającą tendencją do współpracy właśnie ze średniej wielkości przedsiębiorstwami.

Premier podkreślił również, że polski rząd próbuje obecnie przekonać partnerów z Brukseli, że Unia Europejska powinna zwiększać swobodę przepływu usług.

"Jeśli nie podejmiemy wyzwania wobec dużych korporacji z wysoko rozwiniętych państw Europy Zachodniej, wówczas niedługo pojawią się w Europie firmy ze Stanów Zjednoczonych czy Chin, z którymi będziemy musieli podjąć wyzwanie konkurencji" - stwierdził szef polskiego rządu. (PAP)

10.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE